Utworzono:

07.12.2021

SPRiN Regulice - Tęcza Tenczynek 2:1 (1:1)

Bramki: Jakub Ciołek 31', Maksymilian Prasak 79' - Michał Izdebski 35'

Po twardym i zaciętym meczu SPRiN pokonał spadkowicza z A klasy Tęcze Tenczynek. Zwycięską bramkę zdobył w 79 minucie Maksymilian Prasak pięknym strzałem z rzutu wolnego.

SPRiN: Piwowarczyk- Prasak, Kołacz (82' Lizoń), R. Starzykiewicz, Brzezoń- Sikora (87' Wójcik), M. Matusik (60' Knapik), J. Ciołek, Seremak, Tylek (55' K. Ciołek)- K. Turek

Tęcza: Maciejowski- Liszka (65' Ślusarczyk), Skalny, Zięba, Wadas (63' Stala), Tataruch (80' Gwizdała), Pałka, Kuźnik, Kurdziel, Izdebski, Czak

W niedzielne popołudnie graczom SPRiN-u przyszło się mierzyć z Tęczą Tenczynek. W kadrze zabrakło kontuzjowanych Macieja Praszka oraz Pawła Matusika. Do kadry Regulic po kilkuletniej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Kamil Ciołek.

Od początku meczu śmielej do ataku ruszyli goście zdobywając przewagę w środku pola. Już w pierwszej fazie gry mogli wyjść na prowadzenie. Po ładnej, składnej akcji na skrzydle piłka trafiła pod nogi napastnika, będącego tuż przed bramkę i mając sporo wolnego miejsca oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Piwowarczyk. W odpowiedzi po akcji skrzydłem Krzysztof Turek wystawił piłkę Jakubowi Ciołkowi, który bez wahania oddał strzał w kierunku dalszego słupka, ale piłka odbiła się od spojenia bramki. Gdyby nie rykoszet od obrońcy piłka trafiłaby idealnie w okienko bramki. W 31 minucie Wojtek Sikora zagrał w pole karne do Krzysztofa Turka, piłka po jego strzale najpierw odbiła się od rąk bramkarza, a następnie od poprzeczki i trafiła pod nogi Jakuba Ciołka, który nie miał problemu by zdobyć bramkę. Radość nie trwała jednak długo. W 35 minucie zawodnik gości dośrodkował z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska, Michał Izdebski uprzedził bramkarza i strzałem głową doprowadził do remisu. Pod koniec pierwszej połowy świetną okazję do zdobycia bramki miał Wojciech Sikora, po płaskim dośrodkowaniu Krzysztofa Turka, Sikora skiksował i nie trafił do pustej bramki. W drugiej połowie z powodu kontuzji boisko opuścili Rafał Tylek i Krystian Kołacz, życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że szybko wrócą do pełni sił i na boisko.

Na początku drugiej połowy SPRiN miał dobrą okazję do zdobycia bramki, ale strzał Jakuba Ciołka był niecelny. Kolejną świetną okazję miał Sikora, ale jego strzał wślizgiem został zablokowany przez obrońcę. Najlepszą okazję miał Rafał Brzezoń. Jakub Ciołek dośrodkował w pole karne, a Rafał Brzezoń uprzedził bramkarza i obrońców, ale z bardzo bliskiej odległości przestrzelił nad poprzeczką. W 79 minucie po faulu na Sikorze sędzia podyktował rzut wolny z okolic linii pola karnego. Maksymilian Prasak pięknym strzałem w dalszy róg bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ostatnie 10 minut to napór gości, którzy prostymi środkami, długimi podaniami i dośrodkowaniami, starali się przedostać w pole karne Regulic. Po jednym z takim dośrodkowań zakotłowało się pod bramką SPRiN-u, ale piłkę z linii bramkowej wślizgiem wybił Prasak. Wynik nie uległ już zmianie.

Po niezwykle emocjonującym meczu SPRiN inkasuje 3 punkty. Trzeba przyznać, że Tęcza pokazała się z dobrej strony i na pewno będzie się liczyć w walce o awans. Regulice po 3 kolejkach zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 7 punktów i obok Kwaczały i Młoszowej pozostaje niepokonana. W kolejnym meczu SPRiN ponownie zagra na własnym boisku, przeciwnikiem będzie Nadwiślanka Okleśna. Początek meczu w niedzielę o 17:00.

Na stronie klubu na facebooku można obejrzeć zwycięską bramkę z rzutu wolnego Maksymiliana Prasak. Wystarczy wejść w ten link: https://www.facebook.com/1405409196390461/videos/1951470148451027/?permPage=1